اصفهان

اصفهان یکی از شهر های باستانی ایران میباشد که در مرکز فلات ایران قرار دارد.

اسلام دین حاضر شهر محسوب می شود ولی از سده های پیش ارامنه، یهودیان و سایر اقلیتهای مذهبی نیز در شهر زندگی می کرده اند. جلفا که در جنوب اصفهان قرار گرفته منطقه ای است که بیشتر ارمنی نشین می باشد و از منطقه های خوب شهر نیز قلمداد می شود.

یهودیان اصفهان از قدیمی ترین اهالی این شهر می باشند که در گذشته در محله جویباره (اصفهان) ساکن بوده اند ولی اکنون بیشتر آنها به خارج کشور مهاجرت کرده اند، معدود یهودی های باقی مانده هم بیشتر در خیابان فردوسی ساکن هستند.

این شهر سومین شهر پر جمعیت ایران میباشد. در سال های دور در دوران صفویان به عنوان پایتخت ایران انتخاب شد و رونق فراوانی گرفت. در آن زمان اصفهان بسیار آباد شد که اثرات آن تا به امروز پا بر جاست.

بنا های تاریخی بسیاری که در این شهر وجود دارد از جمله ی این ها میباشد که تعدادی از آنها در یونسکو به عنوان میراث تاریخی ثبت شده اند.

 

2 اصفهان
اصفهان

این شهر مملو از بلوار های زیبا، پل های سر پوشیده، تونل های زیبا، کاخ ها، مساجد و مناره های منحصر به فرد میباشد. وجود این منابع مزید بر علت شده که اصفهان، نصف جهان لقب بگیرد.

اصفهان به دلیل وجود آثاری همچون میدان نقش جهان، عالی قاپو، سی و سه پل، پل خواجو، چهل ستون و بسیاری از این دست آثار به یکی از مکان های مورد علاقه ی بازدید کنندگان شده و هر ساله تعداد بسیار زیادی از سراسر ایران و جهان برای بازدید از این شهر تاریخی به اصفهان سفر میکنند.

اصفهان میتواند به عنوان مقصدی بسیار دلپذیر برای شما و خانوادتان باشد.

اگر شما قصد سفر به این شهر را دارید میتوانید برای اطلاع از وضعیت مسکن به سایت اصفهان هوم مراجعه کنید و منزل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نویسنده نوشته: jalaledin mousavi

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید

اجاره منزل لوکس اصفهان

اجاره منزل لوکس درشهر گنبد های فیروزه ای آیا تا

اجاره سوئیت اصفهان

اجاره سوئیت اصفهان اگر قصد سفر به شهر زیبای اصفهان

اجاره منزل قدیمی در اصفهان

اجاره منزل قدیمی در اصفهان اصفهان یکی از شهر های